Moje karty

Moje karty

Jmenuji se Slávka. S tarotem jsem se seznámila asi před osmi lety, kdy jsme se do studia pustily se sestrou. Tenkrát jsem si koupila klasický Rider-Waite tarot. Nějaký čas jsem se tomu věnovala, ale potom přišla pauza, kterou si podle všeho projde každý. Nyní jsem se k tarotu vrátila, zamilovala jsem se do Tarotu Elfů (ačkoliv Rider-Waite používám dál) a snažím se proniknout do jeho tajů co nejhlouběji. Vím, že studium tarotu není jednoduché a proto mě napadlo vyrobit tyto stránky. Nevím jestli někomu pomůžou, rozhodně pomůžou mě, protože si u jejich výroby srovnám myšlenky. Ráda zodpovím otázky ostatních o tarotu, donutí mě to zamyslet se třeba nad jiným pohledem na věc a podobně.

Něco o tarotových kartách a o tom jak se v nich vyznat.

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (19 | 68%)

Karta osudu

Stejně jako astrologická znamení ovlivňuje náš život energie tarotové karty Velkých Arkán. Která karta ovlivňuje vás si snadno spočítáte z data svého narození.

Příklad: 25.8.1983

25
8
1983
-------
2016

Výsledné číslo sečteme numerologickým součtem: 2+0+1+6=9 Toto datum narození ovlivňuje karta číslo 9, tedy Poustevník.

Karet Velkých Arkán je 22. Pokud vám vyjde větší číslo, sečtete znovu. Z čísla 25 se tedy stane 7 - Vůz.

Když vám vyjde dvoumístné číslo menší než 22, znamená to, že váš život ovlivňují energie dvou karet. Například 16 - Věž i 7 - Vůz.

Specifické je číslo 19 - Slunce. K němu vás životem provázejí ještě dvě karty: 10 - Kolo štěstí a 1- Mág.

A nakonec číslo 22. Kartu s tímhle číslem byste marně hledali. K tomuto číslu patří karta 0 - Blázen.

Energie karet osudu

0 - Blázen
Lidé zrození pod číslem 22 jsou tvořiví a touží po změně. Rádi riskují a nechávají se vést svou intuicí. Na okolí působí jako by neznali strach, ale možná jej skrývají. Přitahuje je mystika a vše tajemné.

1 - Mág
Lidé zrození pod vlivem Mága vynikají ve všech oborech zaměřených na komunikaci. Mají vrozenou schopnost inspirovat a motivovat okolí mluveným i psaným slovem. Umí ve správný okamžik zvolit vhodná slova.

2 - Velekněžka
Lidé narození pod vlivem Velekněžky potřebují ke svému životu nezávislost. Jsou obdaření velkou vnitřní silou. Mají hluboký smysl pro rovnováhu a harmonii a pronikavou vnímavostí.

3 - Císařovna
Lidé narození pod vlivem Císařovny jsou nadáni schopností poskytovat útěchu a být oporou. Mají smysl pro krásu a důvěru v osud. Mívají tendenci vynutit si lásku a velmi se bojí projevovat city.

4 - Císař
Lidé pod vlivem Císaře mají silně vyvinuté vůdčí schopnosti a jejich okolí je často dosazuje do vůdčích pozic, i když třeba sami nechtějí. Mají nadání uskutečňovat své myšlenky a sny. Nebojí se samostatně podnikat.

5 - Velekněz
Lidé s číslem narození 5 jsou velmi kolektivní. Vytvářejí atmosféru ochoty pomáhat si a vycházet si vstříc. Za své poslání považují učit druhé a otevírat jim nové obzory. Mají filozofickou povahu a víru v sebe i druhé.

6 - Zamilovaní
Lidé narození pod číslem 6 umí ostatní inspirovat a motivovat druhé prostřednictvím pocitu vzájemné sounáležitosti. Dokáží spojovat protiklady ve fungující celek, rozhodování jim nedělá potíže. V životě však procházejí obdobími, kdy chtějí být sami a oprostit se od orientace na lidi okolo sebe.

7 - Vůz
Lidé pod vlivem Vozu potřebují neustálou změnu a rozmanitost. Rádi cestují, nesnášejí nudu. Pokud se kolem nich nic neděje, začnou být neklidní. Potřebují ke své činnosti viditelné výsledky.

8 - Síla
Lidé s číslem narození 8 jsou tvořiví a tvůrčí. Mají osobní kouzlo a jsou rádi originální. Rádi riskují, čiší z nich energie. Přitahují snad všechny druhy umění.

9 - Poustevník
Lidé narození pod vlivem Poustevníka mají hluboký smysl pro řád a harmonii. Potřebují duševní, citový i fyzický prostor. Cítí-li se omezováni, stahují se do sebe. Vzbuzují respekt a vyvolávají pocit jistoty, proto jsou dosazováni do vůdčích pozic, ať chtějí, nebo nechtějí. Jsou nadáni přirozenou schopností pomoci druhým najít směr, či cestu.

10 - Kolo štěstí
Osoby narozené pod vlivem Kola štěstí jsou rozenými průkopníky a futuristy. Jsou pružní a nezdolní jako opice. Mají rádi vše neotřelé a originální, rádi se pouštějí do věcí, které před nimi ještě nikdo nezkusil. Dokáží vycítit nově vznikající trendy tvůrčího vyjádření.

11 - Spravedlnost
Lidé narození pod vlivem jedenáctky si potrpí na přímost, jednoduchost a jednoznačnost projevu. Je pro ně důležitá krása, rovnováha a harmonie. V určitých údobích života pocítí potřebu vnést rovnováhu do oblasti zdraví a financí.

12 - Viselec
Člověk narozený pod vlivem Viselce velmi těžko přijímá jakákoli omezení. Nahlíží situace a osoby z mnoha možných úhlů. Dokáží omezení druhých osob narušit pomocí humoru.

13 - Smrt
Osoby pod vlivem karty Smrt jsou často ostatním oporou v období rozvodu nebo rozchodu nebo v případě smrti blízké osoby. Podněcují druhé k novým zkušenostem. Jsou oddáni procesu změny s důrazem na odpoutání se od minulosti a směřování vpřed. Dokáží odcházet, když dozraje čas.

14 - Mírnost
Lidé narození pod vlivem karty Mírnost mají nadání kombinovat vzájemné protiklady a slučovat paradoxy. Vidí možnosti, které by jiným nepřišly na mysl. Dokáží navodit rovnováhu i v situacích, kde se to zdá nemožné.

15 - Ďábel
Lidé narození pod vlivem karty Ďábel jsou velmi praktičtí, ale přesto si umí užívat radostí života. Je pro ně důležité brát všechno s klidem a humorem a velký význam přikládají své houževnatosti a výkonnosti.

16 - Věž
Lidé pod vlivem karty Věž dokáží léčit a uzdravovat,nahrazovat zastaralé novým, pomáhat na svět novým idejím. Neustále přicházejí s novými nápady. Fascinuje je proces transformace a proměny.

17 - Hvězda
Lidé zrození pod vlivem Hvězdy jsou přirození a vyzařují sebedůvěru. V různých obdobích života je čeká uznání za skutky, kterými nějak prospěli druhým. Pomáhají druhým řešit problémy s láskou k sobě samým, se sebedůvěrou a hrdostí. Důvěřují vlastní intuici a učí to i ostatní.

18 - Měsíc
Osoby zrozené pod vlivem Měsíce jsou romanticky založené. V životě se dostanou do situací, kde budou muset prokázat, zda rozeznají klam od intuice a inspirace. Jsou velmi citliví a k druhým si nejdříve musí vypěstovat důvěru. I když jsou díky svému kouzlu obklopeni mnoha lidmi, kteří je prohlašují za přátele, oni sami označují za přátele jen několik lidí.

19 - Slunce
Lidé pod vlivem Slunce umí motivovat lidi kolem sebe, stimulovat průběh situací, ve kterých se ocitají. Nedělá jim problémy pracovat v týmu, nebo ve dvou, pokud je ti druzí dostatečně inspirují. Pokud ne, dávají přednost samostatné práci. Ve svém projevu se skutečně podobají slunci.

20 - Poslední soud
Lidé zrození pod vlivem karty Poslední soud mají silnou potřebu tvůrčího vyjádření. Na ostatní působí jako vnímavé a intuitivní bytosti. Vždy hledají na ostatních spíše lepší stránky. Mají komunikační nadání.

21 - Svět
Osoby narozené pod vlivem Vesmíru láká objevovat nové světy a pouštět se do dobrodružství. Jsou nadáni schopností regenerace a umí nabít svou energií i ostatní. Těžko snášejí jakákoli omezení, mají schopnost překonat vše, co jim brání proniknout k jádru věci.

Ve spolupráci s http://mojekarty.iplace.cz/

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
"Člověk se nezapomene každý den učesat. Proč si ale neudělá také pořádek ve svém srdci?" čínská moudrost
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one